Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 746415
Kurum Adı : Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu
Telefon : 0232 237.43.67 0232 253.73.66
Faks : 0
WEB Adresi : http://mustafakemalpasaoo.meb.k12.tr
Adres : Mustafa Kemal Paşa Orta Okulu Emrez Mahallesi 179 sok, Aktepe Gaziemir / İZMİR

VİZYON
Eğitimin, çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteği ve yeteneğini kazandırmak olduğuna inanıyoruz. Biz her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü ve bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna, Toplumların mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum yaratma yolunun ancak toplumların iyi yetiştirilmiş bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz. Bütün bu değerlerin yanı sıra, topluma yararlı olacak kişilik özelliklerini de kazandırmak hedefimizdir. Bu noktada bize güç veren; bizleri günümüze getiren geleneklerimiz ve okul öncesinden başlayarak tüm ilköğretim ve lise boyunca, “öğrencinin ruh sağlığını korumaya öncelik vererek aynı iklim ve kültür içinde eğitilmesi” ilkesidir.

MİSYON
Biz,Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda;Öğrencilerimizi yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, çağdaş bilgilere ulaşabilen, Dünya´da eğitim alanındaki gelişmelere ayak uydurabilen ve üst öğrenime bu donanımla gidecek bireyler olarak yetiştirerek, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak,Okul çevresine; Eğitim, öğretim, Bilim ve Kültür alanlarında bilgiye ulaşma ve kullanma olanağı sunmak için varız.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : İkili öğretim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:30 - 13:10 sabahcı 13:15 - 18:55 öğlenci
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İL MERKEZİNE 10 KM İLÇE MERKEZİNE 3 KM
Ulaşım : KARABAĞÜLAR VE GAZİEMİR ARASINDA ÇALIŞAN BÜTÜN ESHOTLAR MİNÜBÜSLER GEÇMEKTEDİRİ
Yerleşim Yeri Bilgisi : EMREZ MAHALLESİ 187 SOKAK NO:2 GAZİEMİR (GAZİEMİR SEMT GARAJI KARŞISI GAZİEMİR OUTLET MAĞAZALARI ARKASINDA)